Szukają złotego talentu

Dobra dykcja, dobrany repertuar, czystość śpiewanych otworów. Tego szuka jury wybierając najlepszego wokalistę wśród dzieci z całego Dolnego Śląska. Najlepsi z nich zaprezentują się podczas finałowego koncertu 21 maja na scenie Centrum Kultury „Muza”.

Konkurs muzyczny o Złotą Nutkę, to jeden z najstarszych konkurów muzycznych odbywający się w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie. W tym roku trwa jego 28. edycja.

Od czasów pandemii przyjęliśmy taką metodę, że przesłuchujemy dzieci online. Z nadesłanych nagrań jury kwalifikuje do koncertu finałowego. Dla nas i dla dzieci jest to wygodniejsza forma kwalifikacji, bo nie zmusza wszystkich do przyjazdu tutaj, ewentualnie dopiero na koncert finałowy – informuje Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor Centrum Kultury „Muza” w Lubinie.

Okazało się, że ta formuła się sprawdza i organizatorzy postanowili przy niej pozostać.

Zwracamy uwagę na wyraz artystyczny, repertuar, dykcję, czystość śpiewanych piosenek. Jesteśmy mniej więcej w połowie przesłuchań i mamy nadzieję, że ktoś nas zaskoczy i będzie wielkie wow – mówi Anna Łukaszów, wokalistka zespołu Raz 2 – Tribute to Maanam i przewodnicząca konkursowego jury.

Do zmagań w konkursie stanęło 42 młodych wokalistów z całego Dolnego Śląska. Uczestnicy rywalizują o statuetkę Złotej Nutki w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej oraz klasy IV-VII.

Jeśli chodzi o oglądanie występów na wideo, ma to swoje plusy. Od razu widzimy, kto czuje, to co śpiewa i robi to od serca, kto śpiewa to, co naprawdę chce zaśpiewać, a kto to, co jest narzucone mu z góry przez nauczycieli czy rodziców. To wszystko wychodzi. Ważne jest, żeby dziecko wiedziało, o czym śpiewa – przyznaje Kuba Chomiak, członek jury.

Podczas dwudniowych przesłuchań online jurorzy, czyli Anna Łukaszów, Dorota Blachowska i Kuba Chomiak, wytypowali 13 najlepszych młodych wokalistów, którzy wystąpią podczas finałowego koncertu w Centrum Kultury „Muza”. Dopiero po wysłuchaniu ich na żywo, podejmą ostateczną decyzję i wtedy też poznamy zwycięzców konkursu.

Dodaj komentarz

*

code