Opublikowany: śr, Gru 4th, 2019

W szpitalu zniszczą starą dokumentację medyczną

Fot. WSS Legnica

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przygotowuje się do zniszczenia dokumentacji medycznej indywidualnej wewnętrznej pacjentów leczonych w oddziałach placówki z roku 1996 oraz dzieci leczonych w poradni neonatologicznej w latach 1995-1998.

Przedstawiciele lecznicy wyjaśniają, że zanim dojdzie do zniszczenia dokumentacji, po jej odbiór mogą zgłaszać się osoby, które w przeszłości byli leczeni w poradniach WSS w Legnicy.

– Dokumentacja medyczna przewidziana do brakowania może zostać wydana pacjentowi: na wniosek pacjenta, jego przedstawiciela ustawowego, a w razie śmierci osobom przez niego upoważnionym – informuje Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy lecznicy.

Jak odebrać dokumenty, która niebawem zostaną zniszczone?

– Osoby zainteresowane odbiorem indywidualnej dokumentacji medycznej z tego okresu będą mogły odebrać wymienioną dokumentację po uprzednim złożeniu wniosku do dnia 31 grudnia 2019 r. w kancelarii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy ul. Iwaszkiewicza 5 – zaznaczają przedstawiciele placówki.

Druki wniosku można pobrać w kancelarii szpitala lub na stronie internetowej www.szpital.legnica.pl.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..