Szpital wstrzymał przyjęcia planowe

Fot. Pixabay

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy wstrzymane zostały planowe przyjęcia, z wyjątkiem sytuacji, w których stan pacjenta na to nie pozwala. Powód? Potencjalna potrzeba relokacji osób z innych szpitali w regionie, wynikająca z możliwości pojawienia się koronawirusa.

Decyzja o wstrzymaniu planowych przyjęć obowiązuje od wczoraj i – jak tłumaczą przedstawiciele lecznicy – wynika z z wytycznych urzędu marszałkowskiego.

– Zgodni z nimi wstrzymaliśmy przyjęcia planowe, za wyjątkiem sytuacji, w których nie pozwala na to zdrowie pacjenta. Wynika to z ryzyka pojawienia się ogniska epidemiologicznego wywołanego koronawirusem – informuje Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy legnickiego szpitala.

Oznacza to, że pacjenci, którzy mieli zaplanowany zabieg, będą musieli poczekać. Dowiadują się już o tym telefonicznie, informację można również znaleźć na internetowej stronie WSS w Legnicy.

– Konieczność ta jest spowodowana potencjalną możliwością relokacji pacjentów w związku z możliwością pojawienia się koronawirusa – wyjaśnia Kozieł.

Decyzja będzie obowiązywać do odwołania.

Dodaj komentarz

*

code