Szpital covidowy już otwarty (WIDEO)

Szpital modułowy przy legnickim szpitalu oficjalnie otwarty. W poniedziałek trafią tu pierwsi pacjenci. W jakich warunkach będą wracać do zdrowia?

Budowa trwała 42 dni i pochłonęła 15 mln zł. Efektem jest modułowy szpital, zwany tymczasowym, który – jak podkreślali obecni na uroczystym otwarciu oficjele – powstał przy udziale wielu osób i instytucji.

Już dziś w szpitalu covidowym na pacjentów, zmagających się z koronawirusem czeka 96 łóżek. Warunki są komfortowe, o czym pierwsi przekonają się już niebawem. W Legnicy, choć wybór lokalizacji nie był oczywisty. Jak podkreślali przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, stworzenie miejsc da pacjentów zakażonych koronawirusem właśnie tutaj jest niezwykle istotne. To bowiem nadkaczawska placówka od początku pandemii aktywnie z nią walczyła, stając się jednym z filarów w tejże walce na terenie województwa.

Dotychczas pacjenci przyjmowani byli na oddział covidowy, którego ordynatorem wciąż jest Ryszard Kępa. Niebawem zostanie szefem nowo otwartego szpitala modułowego. Trwa kompletowanie załogi, gros lekarzy stanowią rezydenci. Pierwsi pacjenci mają trafić tu już po najbliższym weekendzie. Część z nich będą stanowić osoby, które dotychczas przebywały w starym budynku lecznicy, właśnie na oddziale covidowym.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code