Opublikowany: czw, Wrz 24th, 2020

Szpilki wkładają i pomagają

Lubińskie piłkarki ręczne włożyły dziś na nogi szpilki, a jutro zrobione właśnie zdjęcia trafią do mediów społecznościowych z hasztagiem #DzienSzpilek. Lubinianki, tak jak wiele innych osób, chcą w ten sposób pomóc dzieciom chorym na nowotwory. Za każdy taki post na Facebooku czy Instagramie do podopiecznych wrocławskiego Przylądka Nadziei trafią 2 zł. Przyłączyć do akcji może się każdy.

– Na co dzień ze względu na treningi wybieram oczywiście obuwie sportowe, ale uwielbiam również szpilki – mówi Kinga Grzyb, kapitan żeńskiej drużyny MKS Zagłębie Lubin. – Uważam, że jeśli można pomóc w jakikolwiek sposób, to każdy powinien brać udział w takich akcjach. My, jako drużyna, jesteśmy zawsze chętne do pomocy – dodaje.

Dziewczyn nie trzeba było szczególnie namawiać do wzięcia udziału w tej akcji. Dziś przed treningiem cała drużyna włożyła szpilki i dała się sfotografować. My publikujemy zdjęcia naszych piłkarek z wyprzedzeniem, ale na profil drużyny jedna taka fotka trafi dopiero jutro.

– 25 września jest Międzynarodowy Dzień Szpilek i od dwóch lat w Polsce przy okazji tego Dnia Szpilek dzieje się dużo dobrego, czyli organizowana jest akcja charytatywna na mediach społecznościowych, dzięki której można pomóc potrzebującym – mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – W tym roku tymi potrzebującymi są dzieci z Kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu. A sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy znaleźć szpilkę, założyć ją na nogę, zrobić sobie zdjęcie i to zdjęcie 25 września opublikować na Instagramie albo Facebooku z hasztagiem #DzienSzpilek bez polskich znaków. Za każde takie zdjęcie organizatorzy akcji sklep Moliera2 i partnerzy przekazują 2 zł na leczenie dzieci w Przylądku Nadziei – dodaje.

W akcji może wziąć udział każdy. Szpilki mogą zakładać i fotografować nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Uwaga, obcasy muszą mieć minimum 5 cm wysokości. Mniej odważni mogą zrobić zdjęcie samych, niezałożonych butów, bo one też zasilą skarbonkę.

Za zebrane w ten sposób pieniądze będzie można kupić drogie, nierefundowane, ratujące życie leki, sfinansować terapie i rehabilitacje i utrzymać Klinikę Mentalną w Przylądku Nadziei. To unikatowe i jedyne takie miejsce na mapie Polski, gdzie na wsparcie psychologiczne mogą liczyć nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice.

To już druga edycja #DniaSzpilek. Poprzednia odbyła się w ubiegłym roku na rzecz fundacji Alivia. Do sieci trafiło wówczas około 15 tysięcy zdjęć, dzięki czemu na konto fundacji wpłynęło ponad 30 tysięcy złotych. W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową chce przebić ten wynik.

Fot. BM

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..