Szlagier dla Zagłębia!

Zaglebie_reczna

LUBIN. W hicie 16. kolejki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, przy komplecie publiczności, pokonało Vistal Gdynia. Dzięki wygranej miedziowe awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

Gdynianki przez 2 minuty rozgrywały swoją pierwszą akcję, ale to miedziowe za sprawą Juliany Malty wyszły na prowadzenie. Odpowiedziała Iwona Niedźwiedź ale chwilę później znów trafiła zawodniczka z Brazylii. W ósmej minucie, po trzecim trefieniu Malty było 4:2 dla miedziowych. A kiedy karnego wykorzystała „Semena” zrobiło się 5:2. Podopieczne Bożeny Karkut świetnie radziły sobie w obronie, znakomicie w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz, a przyjezdne swoją trzecią bramkę zdobyły dopiero w 14. minucie. Dorobek gdynianek mógł być większy, ale zawodniczki Vistalu nie wykorzystały trzech karnych – dwa z nich obroniła Natasza Tsvirko. W 21. minucie, po trafieniu Agnieszki Jochymek miedziowe wygrywały już 9:4. Później było jeszcze lepiej. Z koła trafiła Vanessa Jelić i lubinianki prowadziły 12:5. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie rzuciła Karolina Semeniuk-Olchawa.

W drugiej połowie przyjezdne starały się zniwelować straty, ale wciąż nie miały sposobu na bardzo dobrze funkcjonującą defensywę miedziowych i bramkarkę Monikę Maliczkiewicz. W dziewięć minut przed końcową syreną, kiedy Beatę Kowalczyk pokonała Kaja Załęczna lubinianki osiągnęły 10-bramkową przewagę – 23:13. W 55. minucie, po kolejnym trafieniu „Semeny” było już 25:13. Pięć bramek z rzędu gdyńskiej sprawiły, że przewaga miedziowych stopniała ale pewne zwycięstwo i tak stało się faktem.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 25:18 (13:5)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko – Semeniuk-Olchawa 7/4, Malta 5, Jochymek 3, Załęczna 3, Pałgan 2/1, Jelić 2 oraz Obrusiewicz 1, Lalewicz 1, Bader 1.

Vistal Gdynia: Gapska, Kowalczyk – Niedźwiedź 6, Zych 3, Kulwińska 2, Kalska 2, Kozłowska 2, Khouildi 1/1, Galińska 1, Balsam 1.

Dodaj komentarz