Sziwa spisała się na medal (FOTO, WIDEO)

Mieszkańców Bolkowa zaniepokoił wczoraj wybuch oraz syreny wozów strażackich. Na terenie obiektu należącego do Stowarzyszenia LEHM odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. Z Jasienia przyjechała Sziwa – pies, przed którym wkrótce ważny egzamin. W ćwiczeniach udział brała także jednostka OSP Bolków, a wszystko pod czujnym okiem burmistrza Jarosława Wrońskiego i urzędników z miejskiego magistratu.

Wybuch był elementem nalotu bombowego. Poszkodowani utknęli w pomieszczeniach i oczekiwali na ratunek. W budynku było duże zadymienie i z pomocą przyszła Sziwa – pies poszukiwawczy. To ona wskazała przewodnikowi miejsce poszkodowanych i wtedy do akcji wkroczyli strażacy i medycy. W rolę pokrzywdzonych nalotem wcielili się doskonale uczniowie bolkowskich szkół. Aby wszystko wyglądało realnie o charakteryzację zadbali pracownicy Domu Kultury.

– Od wielu już lat współpracujemy z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami. Dzisiaj zaangażowaliśmy się w działania wspólnie z gminą, OSP oraz medykami z Divemed Jelenia Góra – mówi Zbigniew Nowicki ze Stowarzyszenia Lehm. Z efektów ćwiczeń zadowolony był burmistrz Jarosław Wroński oraz prezes miejscowej OSP, Jan Mieszała. Z zachowania Sziwy dumna była Marta Jarmakowicz.

– Na razie szykujemy się do pracy w terenie, w przyszłości na gruzy. Każda okazja do ćwiczeń jest dla nas bardzo ważna. Przed nami pierwszy egzamin zerowy w Nowym Sączu i trzymam kciuki za Sziwę – powiedziała nam pani przewodnik, właścicielka psa.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna:

Dodaj komentarz