Sześć Miedziowych w kadrze

Trener Arne Senstad nie eksperymentuje na dwa miesiące przed mistrzostwami Europy. W sparingach ze Szwedkami powinny zagrać etatowe kadrowiczki, w tym aż sześć szczypiornistek Zagłębia Lubin.

Polki spotkają się drugi raz po wybuchu pandemii, ale po raz pierwszy od blisko roku w optymalnym składzie. Biało-Czerwone zbiorą się 27 września w Warszawie, po kilku wspólnych dniach zagrają dwa sparingi z mocnymi Szwedkami (1.10 i 3.10).

Finały ME 2020 kobiet mają odbyć się zgodnie z planem w grudniu w Norwegii i Danii. W fazie grupowej Polki zmierzą się z bardzo silnymi rywalkami – Norweżkami, Rumunkami i Niemkami.

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), Adrianna Płaczek (Nantes, Francja)

Rozgrywające: Emilia Galińska, Patrycja Świerżewska obie (Zagłębie), Marta Gęga, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak (wszystkie MKS Perła), Monika Kobylińska (Brest, Francja), Karolina Kudłacz-Gloc (SG BBM Bietigheim, Niemcy), Julia Niewiadomska (Bensheim-Auerbach, Niemcy), Joanna Wołoszyk (Saint-Amand, Francja), Aleksandra Zych (Magura Cisnadie, Rumunia)

Skrzydłowe: Magda Balsam, Dagmara Nocuń (obie MKS Perła), Adrianna Górna, Kinga Grzyb, Daria Zawistowska (wszystkie Zagłębie), Aneta Łabuda (Besancon, Francja)

Obrotowe: Joanna Drabik (Zagłębie), Joanna Szarawaga (MKS Perła)

Dodaj komentarz

*

code