Opublikowany: sob, Sty 18th, 2020

Szeptem o naturze

W Galerii Satyrykon w Legnicy można oglądać nową wystawę „Szeptem o istocie i naturze”. Prezentowane są na niej prace Joanny Concejo. – Ołówek traktuję jako przedłużenie swoich myśli – mówi artystka.

Joanna Concejo jest prawdziwą Europejką: urodziła się w Słupsku, wychowywała się na Pomorzu, studiowała w Poznaniu, wyszła za mąż za Hiszpana, od blisko 20 lat mieszka we Francji (blisko Paryża), a pracuje głównie we Włoszech. Jednak bez względu na miejsce, w którym przebywa, artystka zawsze nastawia się na człowieka i jego relacje z naturą. Można to zobaczyć właśnie na wystawie w Legnicy.

Ekspozycja jest również mocno związana z szeptem, który stanowi dla artystki sposób artykulacji – nieco przygaszonej, ale jakże znaczącej ekspresji. Wystawa pokazuje też technikę, którą Joanna Concejo ukochała i która jest jej znakiem rozpoznawczym: wykorzystanie w pracach ołówka i kredek.

– opisują organizatorzy wystawy.

Wydawnictwa z ilustracjami Concejo ukazują się regularnie we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Polsce. Za ilustracje do książki Marka Bieńczyka „Książę w cukierni” otrzymała główną nagrodę w konkursie na najlepszą książkę roku 2013, w kategorii „grafika”. Jej prace pokazywane są na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, nie tylko w Europie. Współpracuje m.in. z Le Petit Atelier de Paris oraz z włoskimi szkołami ilustracji – Ars in Fabula (Macerata) i Scuola Internazionale d′Illustrazione di Sàrmede.

Wystawa będzie czynna do 29 lutego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..