Opublikowany: czw, Lut 20th, 2020

Szczury w kamienicy i syf w mieście. Co na to radni?

Szczury w kamienicy, bezdomni nocujący na klatkach schodowych, zniszczony plac zabaw, śmieci w centrum i na obrzeżach miasta, brak przenośnych toalet na cmentarzu czy utrudnienia dla pieszych związane z budową ronda – to tylko niektóre problemy, jakie opisują mieszkańcy za pośrednictwem niedawno założonej grupy na Facebooku Złotoryja – zgłoś problem radnym. Niektóre ze spraw udało się już rozwiązać.

Sposobów na kontakt mieszkańców z radnymi jest sporo. Począwszy od wizyt w ratuszu, gdzie przedstawiciele lokalnej władzy mają wyznaczane godziny dyżurów, poprzez tradycyjne rozmowy na ulicy lub te telefoniczne, a skończywszy na korespondencji mailowej czy rzadziej listownej. Jednak w ostatnim czasie dla wielu mieszkańców, a zwłaszcza dla przedstawicieli młodszego pokolenia, najwygodniejszą formą zasygnalizowania swoich problemów jest Facebook. Wiedząc o tym, jeden ze złotoryjskich radnych Paweł Maciejewski postanowił założyć grupę, gdzie każdy może zgłosić swój problem.

Grupa jest poświęcona poprawie kontaktu Mieszkańców naszego Miasta z radnymi. Można wrzucać zdjęcia spraw które Was nurtują w Złotoryi i robić sondaże na dane tematy. Będziemy dyskutować nad Waszymi problemami i przekazywać je do Urzędu Miasta. W grupie mamy już kilku radnych którzy będą zaangażowani w rozwiązywanie Państwa problemów czy spraw które uważają Państwo za ważne dla Mieszkańców i Złotoryi. W dobie internetu to też jeden z elementów kontaktu Mieszkańców z radnymi

– napisał radny.

Wystarczyło zaledwie kilkanaście dni, aby się przekonać, że pomysł radnego okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Internauci chętnie dzielą się swoimi problemami w sieci. Te równie chętnie komentują inni członkowie grupy, a radni obiecują, że wezmą sprawy w swoje ręce.

Przykładem jest tu chociażby tymczasowe (z uwagi na budowę ronda) przejście dla pieszych przy ul. Kościuszki, które nie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już wkrótce powinno się to zmienić.

Ktoś inny opisał natomiast problem śmieci przy zejściu z osiedla nad zalew. Pod postem ze zdjęciami rozgorzała dyskusja, do której włączyło się mnóstwo osób. Ostatecznie mieszkańcy wspólnie ustalili, że sami posprzątają ten teren 29 lutego (sobota). Do akcji włączą się też pracownicy RPK, którzy, mimo wolnego dnia, podstawią na miejsce swój samochód, gdzie będzie można wyrzucić nieczystości. Radny Stanisław Pazera ma zapewnić wszystkim odpowiednie narzędzia do pracy, a po wykonanej pracy radny Paweł Maciejewski zaprasza wszystkich na wspólne ognisko.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..