Szantażowali, że udostępnią wyniki intymnego badania

Zarzuty kierowania gróźb bezprawnych oraz uzyskania dostępu do dokumentu i informacji dla nich nieprzeznaczonej usłyszało dwoje mieszkańców Głogowa. 35-latka oraz jej 31-letni partner wpadli po tym, jak postanowili szantażować innego głogowianina udostępnieniem wyników jego intymnego badania.

Dwójka mieszkańców Głogowa bezprawnie weszła w posiadanie wyników badań 32-latka. Kobiet i mężczyzna wpadli na pomysł szybkiego zarobku i postanowili szantażować mężczyznę.

– 32 – letni mieszkaniec Głogowa powiadomił policjantów, że stał się ofiarą dwójki szantażystów, którzy zażądali od niego kwoty 2 000 złotych w zamian za to, że nie ujawnią wyników intymnego badania lekarskiego pokrzywdzonego. Te jak się później okazało, przypadkowo wpadły w ich ręce – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Mężczyzna jednak w porę odpowiednia zareagował i nie starał się załatwić problemu na własną rękę, tylko zawiadomił policję.

– W wyniku działań policjantów z wydziału kryminalnego, którzy zastawili pułapkę, zostało zatrzymanych dwoje mieszkańców Głogowa; 35 – letnia kobieta i jej 31 – letni partner. Obydwoje w sposób bezprawny weszli w posiadanie wyniku intymnego badania lekarskiego i bezprawnie grożąc jego publicznym ujawnieniem, żądali okupu – dodaje Kaleta.

Podejrzanym grozi kara 3 lat pozbawienia wolności. Przyznali się do popełnionych czynów.

Dodaj komentarz