Opublikowany: śr, Kwi 15th, 2020

Szaleńczą ucieczkę przed policją zakończył na poręczy schodów

Czy brak wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych to wystarczający powód, by ryzykować własne życie i podejmując ucieczkę przed policją? Tak uznał 19-letni kierowca, który postanowił nie dać się złapać mundurowym. Efekt był taki, że staranował przydrożne barierki, by ostatecznie zatrzymać pojazd na poręczy biegnącej wzdłuż schodów do budynku wielorodzinnego. W trakcie szaleńczej ucieczki mężczyzna złamał szereg przepisów ruchu drogowego. Teraz grozi mu nawet pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło około godziny 2 w nocy, z niedzieli na poniedziałek. – Funkcjonariusze patrolujący miejscowości na terenie gminy Zagrodno zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen. Postanowili go skontrolować, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na widok których młody kierowca nie zatrzymał się, tylko rozpoczął szaleńczy pościg. Z Zagrodna kierował się w stronę Złotoryi, gdzie na głównych ulicach miasta wielokrotnie wykonywał bardzo niebezpieczne, wręcz brawurowe manewry – relacjonuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Na wyjeździe z miasta, w kierunku Jeleniej Góry, mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, po czym staranował przydrożne barierki. Siła uderzenia była tak ogromna, że zatrzymał się dopiero na poręczy schodów prowadzących do wielorodzinnego budynku przy ul. Wojska Polskiego.

Kierowca porzucił auto a ucieczkę kontynuował pieszo. Został zatrzymany chwilę później. Jak przyznał policjantom, uciekał bo nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

19-latek został przebadany przez lekarza. Nie odniósł żadnych obrażeń i był trzeźwy. Została mu pobrana krew do dalszych badań, które mają wykazać, czy był pod wpływem narkotyków.

– Mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione wykroczenia oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które grozi mu do pięciu lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wynik badań krwi zadecyduje, czy 19-latek odpowie także za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających – dodaje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

Fot. KPP w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..