Synoptycy ostrzegają przed upałami i burzami z gradem

Na niemal całym terytorium Polski obowiązuje dziś zagrożenie drugiego stopnia przed upałami. Oprócz tego mieszkańcy niektórych województw mogą się spodziewać burz z gradem. Zgodnie z prognozami synoptyków takie zjawiska atmosferyczne możliwe są również w naszym regionie. 

Temperatura w ciągu dnia może dziś dochodzić nawet do 33 stopni Celsjusza w cieniu. – Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C – informuje Barbara Wrona, dyżurny synoptyk  z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Synoptycy przewidują również możliwość wystąpienia burz z gradem.

Miejscami prognozuje się burze z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 95 km/h. Lokalnie niewielki grad

– czytamy w ostrzeżeniu drugiego stopnia wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia obu opisywanych zjawisk szacowane jest na 80 procent. Alert dotyczący upałów obowiązuje dziś, czyli 28 lipca, od godz. 12 do jutra do godz. 20, natomiast burz z gradem należy się spodziewać dziś od godz. 15 do północy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..