Na sygnale w osobówkę (WIDEO)

Do groźnego wypadku doszło dziś na skrzyżowaniu ulic: Piastowskiej i Senatorskiej. Jadąca na sygnale karetka pogotowia uderzyła w osobową skodę. Wskutek zdarzenia cztery osoby trafiły do szpitala.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło ok. godz. 9. Na miejscu szybko pojawiły się dwa strażackie wozy i karetka pogotowia. W dwóch samochodach jechało w sumie pięć osób.

Obecni na miejscu policjanci ukarali mandatem kierowcę karetki pogotowia. Ustalili bowiem, że to właśnie ratownik, siedzący za jej kierownicą, wymusił pierwszeństwo, wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Większość uczestników zdarzenia wymagała dodatkowych badań.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Wypadek na nowo rozpoczyna dyskusję o obowiązującym w kraju prawie. Trzy miesiące temu, gdy w identycznej niemal sytuacji ambulans uderzył w osobowy samochód, a kierowca ratownik został ukarany mandatem, przedstawiciele legnickiego pogotowia ubolewali nad faktem, że usiłując nieść pomoc w rzeczywistości nie są uprzywilejowani.

Dotychczas przedstawiciele pogotowia nie interweniowali w tej sprawie. Jak usłyszeliśmy dziś od dyrekcji, dyskusja musi się rozpocząć na nowo. Obowiązujące przepisy w znacznym stopniu utrudniają bowiem wykonywanie najważniejszej dla ratowników misji – niesienia jak najszybszej pomocy mieszkańcom.

Dodaj komentarz

*

code