Opublikowany: pt, Gru 6th, 2019

Święty Mikołaj z wizytą w szpitalu (FOTO)

Święty Mikołaj pamięta o wszystkich grzecznych dzieciach. Dziś, jak co roku, odwiedził również te leżące na oddziale pediatrycznym szpitala przy ul. Bema w Lubinie. Maluchy, ale też nieco starsi pacjenci, otrzymały prezenty, a na ich rodziców czekał słodki poczęstunek przygotowany przez personel lecznicy.

Najmłodsi z niecierpliwością wyczekują wizyty świętego. 6 grudnia to dla wielu z nich jeden z najważniejszych dni w roku. Niestety bywa, że niektórzy muszą spędzić ten szczególny dzień w szpitalu. Na szczęście Święty Mikołaj pamiętał o także o nich. Starszy, miły pan z długą brodą i w czerwonym kubraku tradycyjnie rozdawał prezenty małym pacjentom szpitala Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie.

– To jest taki szczególny moment. Zawsze trudno jest, kiedy dziecko w okresie mikołajkowym trafia do oddziału pediatrycznego. Szczególność tego zdarzenia polega na tym, że nasze pielęgniarki, opiekunki cały personel przebiera się za Mikołaja, śnieżynki, elfy. Staramy się pozyskać od zewnętrznych instytucji nagrody dla dzieciaków, żeby umilić im pobyt u nas w tym ważnym dniu – mówi Małgorzata Bacia, dyrektor szpitala.

Mikołaj odwiedzał sale na oddziale pediatrycznym, wręczając dzieciom pluszowe poduszki i maskotki. Asystowały mu panie z personelu medycznego przebrane za elfy i śnieżynki. Były też pamiątkowe zdjęcia ze świętym. Dzieci, a także ich rodzice i opiekunowie, nie kryli zadowolenia.

9-miesięczny Oliwier z Polkowic po raz pierwszy w życiu miał okazję  z bliska zobaczyć Mikołaja. – Uważam, że to super inicjatywa. Mieliśmy wprawdzie nieco inne plany na ten wyjątkowy dzień, ale dzisiaj rano trafiliśmy na oddział, a teraz czekamy na wyniki i zobaczymy co będzie dalej. Jak już wrócimy do domu to może odwiedzi nas drugi Mikołaj – mówi tata chłopca.

Placówkę odwiedziła też kilkuosobowa delegacja z Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie. Uczniowie, podobnie jak w latach poprzednich, wcielili się w role mikołajów i mikołajek. Wcześniej wizyty złożyli też m.in. w szpitalu Miedziowego Centrum Zdrowia, lubińskim hospicjum czy przedszkolu.

.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..