Weekend dla smakoszy ogórków i… piwa!

Już w najbliższy weekend do Legnicy powraca Święto Ogórka. Jak się okazuje, legnicki magistrat planuje połączyć imprezę z debiutującym w mieście Festiwalem Piwa. Jakie atrakcje czekają na gości?

O tym, że po sześciu latach przerwy Legnica znów stanie się “Gurkenstadt” pisaliśmy w ubiegłym tygodniu (Na ogórka do Legnicy. Wraca “Gurkenstadt”!). Dziś wiadomo już, że impreza będzie trwać równocześnie z pierwszym w mieście Festiwalem Piwa. Początek atrakcji już w piątek, 1 września. Na niespodzianki w ramach obu wydarzeń będzie można liczyć aż do piątku, 3 września.

Początek świętowania w piątek o godz. 14. Tego dnia w Rynku będzie można kupić produkty lub zapłacić za usługi rzemieślników, rękodzielników, ludowych twórców, producentów ekologicznej żywności oraz przetworów warzywnych. Tego dnia odbędzie się także inauguracja Festiwalu Piw Rzemieślniczych, a towarzyszyć ma jej prezentacja sprzętu piwowarskiego czy slajdów ze słodowni Viking Malt w Strzegomiu.

Z kolei w sobotę, 2 września, w sercu miasta bawić się będzie można już od godz. 12. Czekać będzie hip-hopowy koncert Głos Miasta BBoy Jam, a w ramach festiwalu poświęconego złocistemu trunkowi: pokaz warzenia piwa domowego czy całodzienny bezpłatny kurs rozpoznawania smaków piwa.

Niedziela upłynie już pod znakiem ogórka, choć nie zabraknie atrakcji dla miłośników napoju z pianą. O godz. 15 korowód z ogórkiem, a godzinę później – degustacja zupy ugotowanej z tegorocznych ogórków. Później m.in. konkurs na najsmaczniejszy ogórek kiszony, malowanie warzyw dla dzieci czy rzeźbienie w ogórku. W tym czasie będzie można podziwiać pokaz warzenia piwa najprostszą metodą z brekwitu, wysłuchać porad fachowców czy kupić gadżety związane z festiwalem.

Pełny program imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej legnickiego magistratu.

Dodaj komentarz

*

code