Święto miasta nadchodzi!

To będą wyjątkowe dwa dni pełne zabawy i koncertów. Oprócz tego lubiany przez mieszkańców festiwal kolorów i strefa gastronomiczna. Na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko oraz warsztaty artystyczne. To wszystko za sprawą Dni Lubina, które po rocznej przerwie znów się odbędą.

Święto miasta jest już tradycją. W tamtym roku ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia impreza nie mogła się obyć. W tym roku jednak mieszkańcy Lubina będą mogli świętować i to przez dwa dni. – W piątek na scenie zobaczymy m.in. zespół Naman, Tabu, Happysad, czy Boysów. Natomiast rozpoczynamy wszystko holi festiwalem o godzinie 15 i od tej godziny będą też otwarte bramy. – mówi Sabrina Trzeciak z RCS.

W sobotę natomiast na lubińskiej scenie muzycznej zobaczymy zespół Raz 2 – Tribute to Maanam, Sariusa, Dawida Kwiatkowskiego oraz Piotra Cugowskiego. Koncertom przez dwa dni będą towarzyszyły liczne atrakcje. Tradycyjne przygotowano strefę gastronomiczną. – Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Mam na myśli wesołe miasteczko, czy dmuchańce. Będą miały także miały swoje stoiska m.in muzeum historyczne z warsztatami, czy Centrum Edukacji Przyrodniczej czyli nasz lubiński CEP. – dodaje Sabrina Trzeciak.

Przygotowano także strefę Fit Zone. Oprócz tego swoje stanowisko będzie miała fundacja DKMS. – Będziemy rejestrowali potencjalnych dawców komórek macierzystych. 27/28 sierpnia w godzinach 15:00 – 23:00, ale jeżeli ktoś by nie zdążył, to jest możliwość, że przedłużymy godzinkę. – mówi Marcin Śleziak, organizator fundacji DKMS na dniach Lubina.

Organizatorzy zachęcają do rejestracji, ponieważ im więcej osób to zrobi tym większe prawdopodobieństwo uratowania czyjegoś życia. Zgodnie z tradycją święto miasta odbędzie się na lubińskich błoniach.

Dodaj komentarz