Świetlice już się budują!

Trzy nowe świetlice powstaną na terenie gminy Chocianów. Budynki powstają w miejscowości Raków, Jabłonów i Trzmielów. Świetlice będą służyły mieszkańcom do integracji, wspieranie lokalnych inicjatyw a także prowadzenia dzielności kulturalnych, oświatowych oraz rekreacyjnych.

To najbardziej wyczekiwane inwestycje przez mieszkańców Rakowa, Jabłonowa i Trzmielowa.

– Może wydać się to dziwne, ale w tych miejscowościach w XXI wieku nie było tych świetlic. Pan burmistrz od pierwszych dni urzędowania wysłuchiwał próśb mieszkańców w tym zakresie – informuje Patrycja Jugo, sekretarz miasta i gminy Chocianów.

Kwota tej inwestycji to ponad trzy miliony złotych. Na to zadania gmina Chocianów pozyskała stuprocentowe dofinansowanie.

– Te świetlice budują się niemal równolegle. W ramach ogłoszonego przetargu, realizację tego zadania wygrały dwie firmy. Można więc powiedzieć, że proces zaawansowania prac jest porównywalny – dodaje sekretarz Jugo.

Świetlice mają być gotowe do użytku mieszkańców pod koniec 2023 roku. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli się integrować, inicjować działania na rzecz swojej wsi, a także prowadzić działalność kulturową, sportową czy rekreacyjną.

Dodaj komentarz