Świetlica dla dwóch wsi w gminie Grębocice już stoi

Trwają prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz nowej świetlicy w Świninie, gmina Grębocice. Inwestycja pochłonie około 900 tysięcy złotych.

Na świetlicę mieszkańcy Świnina i pobliskiego Wilczyna czekają od ponad 20 lat. Jak już informowaliśmy, budowa rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku. Budynek powstał z bloczków z neoporu, które po zamontowaniu zostały wypełnione betonem i jest zabezpieczony przed szkodami górniczymi. Jak zapewniał wtedy wójt gminy, ma to być projekt pokazowy, a największą zaletą zastosowanej technologii jest energooszczędność.

– Szczególnie innowacyjne materiały, które tam stosujemy i technologie sprawiają, że będzie to chyba jedyny taki obiekt w powiecie, a może i poza powiatem – dodaje Roman Jabłoński, wójt gminy Grębocice.

Świetlica w Świninie ma być gotowa w październiku. Koszt inwestycji sięga około 900 tys. zł, z czego połowę stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kiedy ruszała budowa świetlicy mieszkańcy Świnina i Wilczyna snuli już plany. Jak mówili, w końcu można będzie zorganizować np. warsztaty i różne imprezy czy wybory sołtysa. Te odbywały się ostatnio w autobusie.

Fot. UG Grębocice

Dodaj komentarz

*

code