ŚWIERZAWA. Weekend pod znakiem Mikołaja

mikołaj1Wspólne ubieranie choinki, gry, konkursy i zabawa przy muzyce. Te i wiele innych atrakcji przygotowało dla dzieci Centrum Kultury i Turystyki w Świerzawie z okazji Mikołajek. W świerzawskim centrum zabawa rozpocznie się w sobotę, 6 grudnia o godzinie 10.00. Przez cały weekend natomiast Mikołaj będzie odwiedzał dzieci w pozostałych miejscowościach w gminie.

– Domy kultury i świetlice w gminie Świerzawa przygotowały liczne atrakcje dla dzieci z okazji Mikołajek – mówi Halina Zychowicz-Michoń, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Świerzawie. – Dla najmłodszych będą organizowane różne warsztaty, między innymi nauka pieczenia pierników – dodaje dyrektor.

Organizatorzy mikołajkowej zabawy zaplanowali teatrzyki, dużo konkursów z nagrodami oraz słodkie poczęstunki.

Weekend z Mikołajem rozpocznie się w piątek, 5 grudnia. Mikołaj odwiedzi dzieci w szkolnej świetlicy w Sokołowcu. Po południu, o godzinie 16.00 spotka się natomiast z dziećmi w Wiejskim Domu Kultury w Nowym Kościele. Godzinę później zawita do Wiejskiego Domu Kultury w Lubiechowej.

Harmonogram odwiedzin Mikołaja w sobotę także jest napięty.

– Na spotkanie ze Świętym zapraszamy dzieci o godzinie 10.00 na salę widowiskową w starym gminnym ośrodku kultury – mówi Halina Zychowicz-Michoń. – Będzie świetna zabawa. Każde dziecko dostanie również prezent – dodaje dyrektor.

Po południu natomiast o godzinie 15.00 Mikołaj zawita do Wiejskiego Domu Kultury w Dobkowie, do świetlicy w Starej Kraśnicy i w Biegoszowicach. O godzinie 17.00 natomiast Mikołaj spotka się z dziećmi w Podgórkach i Rząśniku.

Najmłodsi, którzy mieszkają w Rzeszówku na spotkanie ze Świętym mogą przyjść do świetlicy w niedzielę, 7 grudnia o godzinie 17.00

JW, DRM/MAT. UMiG ŚWIERZAWA

Dodaj komentarz