ŚWIERZAWA. Psi maraton w lubiechowskich kamieniołomach

gold dogtrakking2Blisko 50 zawodników stawiło się na starcie IV edycji zawodów „Gold-Dogtrekking”. Psy i ich właściciele mieli do wyboru dwie trasy liczące 14 km i 28 km. Zabawę zorganizowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Koło w Złotoryi.

Trasa liczyła 28 km. Pierwsze miejsce zajął Sebastian Smoleń i Kiara, a w kategorii kobiet Joanna Drymel ze swoją pupilką Szajbą. Na dystansie 14 km najlepszy był Piotr Dąbrowa jego pupil Roki.

– Dogtrekking to nic innego jak wędrówka z psem z elementami marszu na orientację – mówi Mariusz Wota z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Koło w Złotoryi. –  Po obowiązkowej odprawie weterynaryjnej i technicznej o godzinie 9.00 wystartowali zawodnicy, którzy mieli przejść trasę liczącą 28 km. Po godzinie w teren ruszyły tandemy, przed którymi do pokonania był dystans 14 km – wyjaśnia Mariusz Wota.

gold dogtrekking1Zawodnicy wyposażeni w mapy przemierzali leśne ścieżki i meldowali się w poszczególnych punktach kontrolnych. Po odnalezieniu wszystkich punktów, trzeba było wrócić na linię mety.

– Tu na uczestników czekały ruskie pierogi, drobne nagrody i upominki w postaci płytek agatowych – mówi Mariusz Wota. – Nikomu nie przeszkadzało że jest utytłany w błocie. Psiaki z tego powodu były nawet szczęśliwe – dodaje organizator.

Pod koniec imprezy organizatorzy zapowiedzieli, że w przyszłym roku zawodnicy będą się przemieszczać ponad koronami drzew. Szczegóły jednak pozostają na razie tajemnicą. Tegoroczne zawody dofinansowało Starostwo Powiatowe w Złotoryi.

JW SZAT/MAT. ORGANIZATORA

Dodaj komentarz