ŚWIERZAWA. Pokonają 10 km i własne słabości

trasa biegu swierzawyOgólnopolski Bieg Uliczny w Świerzawie, to najstarsza impreza sportowa w gminie. W jutrzejszej 28 edycji, udział weźmie blisko 100 amatorów z całego kraju. Dystans do pokonania to spore wyzwanie – trasa liczy 10 km. Konkurencja też jest silna. Najstarsi uczestnicy mają ponad 70 lat i jak mówią, nie liczą na taryfę ulgową.

Bieg rozpocznie się na Orliku o godz. 11.00, jednak zapisać się trzeba wcześniej.

– Na listę można się wpisywać od godz. 9.00 – mówi Halina Zychowicz-Michoń, dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie – Trasa biegnie pięknymi dróżkami naszej gminy, do Lubiechowej i z powrotem.

Bieg promuje miasto i gminę w całej Polsce. Udział w zabawie biorą też uczestnicy, którzy już od lat przyjeżdżają na zmagania biegowe.

– Udział w zabawie może wziąć każdy, kto skończył 16 lat i chce uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu – dodaje dyrektor ośrodka.

Nagrody dla zwycięzców wręczać będą gminne władze. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek i napoje. Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie

JW/ SZAT/FOT. MATERIAŁY ORGANIZATORA

Dodaj komentarz