ŚWIERZAWA. Ogień strawił ich cały dobytek

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAPo pożarze domu bez dachu nad głową została dziesięcioosobowa rodzina. Wśród pogorzelców jest aż sześcioro dzieci. Ponad dwa tygodnie temu spłonęły nie tylko pomieszczenia mieszkalne, ale także budynek gospodarczy, który był schronieniem dla bydła.

Starosta złotoryjski prosi o pomoc dla dotkniętej tragedią rodziny. – Solidaryzując się z poszkodowanymi, zwracam się do Państwa z apelem o wsparcie finansowe lub rzeczowe dla pogorzelców ze wsi Dobków, których dom wymaga kompleksowej odbudowy – apeluje szef powiatu, Ryszard Raszkiewicz.

Ogień wybuchł o godz. 17 we wtorek, 20 maja br. Akcja gaśnicza, w której udział brało aż piętnaście zastępów straży pożarnej z powiatów złotoryjskiego i jaworskiego, trwała ponad siedem godzin. Po zakończeniu walki z żywiołem pożarnicy częściowo rozebrali grożącą zawaleniem spaloną konstrukcję budynku. Na szczęście podczas pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

Władze gminy Świerzawa uruchomiły specjalne konto, na które można wpłacać dowolne kwoty, w tytule zaznaczając „POMOC DLA OFIAR POŻARU”. Numer konta to: 90 8658 1019 3900 0172 2000 0330. Osoby i instytucje, które są gotowe zapewnić pogorzelcom pomoc rzeczową, również są proszone o kontakt z władzami Świerzawy lub powiatu złotoryjskiego.

JOM/ FOT. ARCHIWUM POWIATU I STRAŻY POŻARNEJ

Dodaj komentarz