Opublikowany: śr, Paź 30th, 2019

Święci przejdą ulicami Lubina

Przebrani za aniołów i świętych w radosnym korowodzie przejdą ulicami Lubina – już jutro, 31 października, odbędzie się 6. Korowód Świętych. Przyłączyć może się każdy. – Zachęcamy, by przebrać się za dowolnego świętego lub świętą i wziąć ze sobą dowolny instrument. Dołącz do nas! Zróbmy raban! – mówią organizatorzy wydarzenia.

Jak zwykle będzie wesoło, głośno i radośnie. Pochód, który tradycyjne odbywa się w przeddzień Wszystkich Świętych, ruszy o godzinie 16.30 spod kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie.

– Po wyjściu z kościoła udamy się w radosnym, rozśpiewanym korowodzie do Galerii Cuprum Arena, w której odbędzie się Bal Świętych. Będzie dużo dobrej zabawy, tańce, konkursy i niespodzianki, a także wspólna modlitwa – informuje ksiądz Marcin Kozyra, jeden z organizatorów wydarzenia.

Jak zastrzegają organizatorzy, nie jest to zapowiedź Halloween, a radosne świętowanie wigilii uroczystości Wszystkich Świętych. Korowód Świętych jest też zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania własnych patronów i świętych, żeby nie byli jedynie postaciami z kart książek. Co roku wydarzeniu patronują inni święci. Tym razem są to: św. Rafał Kalinowski, św. Andrzej Bobola, św. Kinga i św. Urszula Ledóchowska.

Podobne korowody i bale świętych organizowane są w całej Polsce i co roku do tej inicjatywy dołączają się kolejne miejscowości. Jak mówią organizatorzy lubińskiego Korowodu Świętych, „powstaje nowa tradycja przeżywania uroczystości wigilii Wszystkich Świętych” i z pewnością nie zamierzają z niej rezygnować.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..