Opublikowany: pt, Lut 28th, 2020

Świadomy junior u jaworskich Ważniaków (FOTO, WIDEO)

Jaworscy funkcjonariusze odwiedzili przedszkolaków z Akademii Krasnoludków.  Grupa Ważniaki ćwiczyła z policjantami elementy resuscytacji na fantomie, uczyła się jak prawidłowo założyć bandaż, a także dowiedziały się do czego służy koc termiczny. Przedszkolaki mogły także usłyszeć jak uchronić się przed atakiem psa, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe po zmroku.

– Pogadanka z wychowankami Przedszkola Publicznego nr 2 w Jaworze została zrealizowana m.in. w ramach dolnośląskiego programu profilaktycznego „Świadomy Junior”. Policjanci mówili nie tylko o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale także tłumaczyli, jak uchronić się przed atakiem groźnego psa. Milusińscy samodzielnie ćwiczyli też udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Mundurowi przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz poruszyli kwestię obowiązkowego noszenia odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowanym – mówi Ewa Kluczyńska, oficer prasowy KPP w Jaworze.

Podczas wizyty w przedszkolu funkcjonariusze poruszyli także kwestię dotyczącą bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci wspólnie z dziećmi odegrali scenki sytuacyjne. Dzieci były zachwycone – jednym podobały kolorowe odblaski, inni chętnie zabawili się w detektywów odbijając odciski palców. Oprócz Przedszkola Publicznego nr 2 funkcjonariusze z programem “Świadomy Junior” odwiedzą wkrótce inne placówki na terenie powiatu jaworskiego.

Galeria zdjęć:

fot. KPP Jawor

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..