Świadkowie zapraszają na kongres

W maju tego roku Świadkowie Jehowy rozpoczęli ogólnoświatową serię trzydniowych kongresów pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi”. Gospodarzem tegorocznego kongresu w regionie będzie Wrocław. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia. W minionych latach Świadkowie korzystali z gościnności hali RCS. Ze względu na ogromne zainteresowanie obiekt okazał się „za ciasny” dlatego na lokalizację wybierany jest stadion wrocławski. Spodziewana liczba uczestników kongresu we Wrocławiu to ok. 20 000 osób.

Pewne punkt programu we Wrocławiu będą transmitowane z większego kongresu międzynarodowego odbywającego się w Warszawie. Na stadion Legii przybędzie łącznie ok. 7000 zagranicznych delegatów z 35 krajów.

– Wydarzenie to unaoczni pozytywny wpływ miłości, która łączy ludzi z różnych środowisk. Miejscowi Świadkowie Jehowy będą mieli okazję cieszyć się towarzystwem swoich współwyznawców, a mieszkańcy Wrocławia z radością przyjmą przybywających gości, którzy będą nocować w miejscowych hotelach i odwiedzą wiele lokalnych kawiarni, restauracji i popularnych atrakcji turystycznych — mówi Zbigniew Malarski, lokalny przedstawiciel Świadków Jehowy.

Tegoroczny program kongresu będzie dotyczyć tego, jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. W piątek będzie on omawiał, jak miłość może pomóc przezwyciężyć takie przeciwności, jak trudne dzieciństwo, przewlekła choroba czy ubóstwo. W sobotę program skupi się na omówieniu tego, jak zasady biblijne pomagają mężom, żonom i dzieciom okazywać miłość sobie nawzajem. A w trakcie programu niedzielnego wygłoszony zostanie publiczny wykład biblijny zatytułowany “Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści?”.  Wstęp na kongresy Świadków Jehowy jest wolny. Nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy – podkreślają organizatorzy.

Relacja TV Regionalnej.pl z ubiegłorocznego Kongresu:

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
 1. Łucja pisze:

  Jest jakiś darmowy transport?

 2. wierzący pisze:

  Jezus ostrzegał: “Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: ‘Ja jestem’. I: ‘Wyznaczony czas przybliżył się’. Nie podążajcie za nimi” (Łukasza 21:8). Mateusz informuje, że owi uzurpatorzy, zwodzący fałszywą nadzieją na bliski koniec obecnego systemu rzeczy, podawać się będą za pomazańców: “Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: ‘Ja jestem namaszczony’ i wielu zwiodą” (24:5). Przymiotnik χριστος – w tym kontekście: “namaszczony”. W przekładzie Nowego Świata nieprzypadkowo to ostrzeżenie zostało wyjątkowo mocno zdeformowane.

  Zdeformowano także teksty, które odsłaniają fałsz ich fundamentalnej nauki o roku 1914. Podam tu jeden przykład. W przekładzie Nowego Świata, w tekście z Księgi Daniela 1:1,2, czytamy: “W trzecim roku panowania Jehojakima, króla Judy, Nabuchodonozor, król Babilonu, przybył pod Jerozolimę i zaczął ją oblegać. 2 Po pewnym czasie Jehowa wydał w jego rękę Jehojakima, króla Judy, oraz część sprzętów z domu prawdziwego Boga. Nabuchodonozor zabrał je do ziemi Szinear, do domu swojego boga, i umieścił je w skarbcu swojego boga”.

  Dlaczego na początku wersetu drugiego dodano zwrot: “Po pewnym czasie”? Nie ma go w żadnym starożytnym manuskrypcie, ani w żadnym innym przekładzie. Dlaczego sfałszowano ten tekst? To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela siedemdziesiątym rokiem niewoli. Powyższy tekst wyraźnie wskazuje, że pierwszym rokiem niewoli był dla niego jednak, nie jedenasty rok Sedekiasza, lecz trzeci rok królowania Jehojakima.

  606 p.n.e. plus 19 lat (pozostałe 8 lat panowania Jojakima, do 11 roku Sedekiasza) = 587 p.n.e. To jest biblijna data zburzenia Jerozolimy.

  Nie tylko ten tekst odsłania fałsz nauki o roku 1914 (sprawdź dokładniej teksty: Zachariasza 1:12; 7:5; Jeremiasza 29:10, BT, tu zwróć uwagę na kontekst, do kogo te słowa zostały skierowane; przyjrzyj się też dokładniej zapowiedziom z Łukasza 21:24b i Objawienia 11:2b. “Wyznaczone czasy narodów” – to 2520 lat, czy 42 miesiące?).

  Czy świadomie kłamiący przywódcy tej organizacji rzeczywiście są pomazańcami i “niewolnikiem wiernym i roztropnym”? O należących do Boga i Chrystusa czytamy: “I w ustach ich nie zostało znalezione kłamstwo” (Obj 14:1,5).

  Niestety, niewielu członków tej Organizacji odważy się dokładnie sprawdzić tą kwestię. Są pod wpływem hipnozy konwersacyjnej (por. Ezechiela 13:17-23). Tylko nielicznym uda się teraz wyjść z tego stanu.

 3. Gawrzyn pisze:

  Wszystkie religie są siebie warte. Totalne bzdury dla plebsu…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..