SUP? Przekonaj się, jakie to proste

Już w najbliższą sobotę, 19 bm., zwolennicy aktywnego trybu życia będą mogli poznać nową dyscyplinę sportów wodnych z deską. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na naukę pływania bez żagla z wiosłem, która kryje się pod nazwą Stand Up Paddle.

By przekonać się, co przyciąga amatorów coraz popularniejszej w naszym regionie aktywności, wystarczy przyjść w najbliższą sobotę na basen Delfinek, gdzie trwać będzie szkolenie SUP. Co kryje się za tym skrótem? Jak przekonują organizatorzy, Stand Up Paddle, czyli pływanie na desce bez żagla z wiosłem, to jedna z najłatwiejszych dyscyplin sportów wodnych z deską. Polega na pływaniu na stojąco na desce i odpychaniu się wiosłem. Nie wymaga większych umiejętności, jedynie trochę siły w rękach, równowagi i odpowiedniego sprzętu: deski, wiosła oraz linki do nogi (z ang. leash). Kolejnym plusem SUP jest to, że na desce można pływać niemal wszędzie. Nieważne, czy jesteśmy nad jeziorem, czy nad morzem. Nadaje się do pływania na każdym akwenie.

Oprócz zwykłej frajdy pływania na desce, SUP daje też wiele korzyści zdrowotnych. Nie ma przeciwwskazań do uprawiania tego sportu, liczą się przede wszystkim chęci. Ile wysiłku włożymy w wiosłowanie, zależy tylko od nas. Wbrew pozorom, podczas pływania aktywizujemy nie tylko mięśnie ramion i pleców. Pracują także mięśnie pleców, lędźwi i nóg, więc to świetna alternatywa dla siłowni czy fitnessu. Na desce do paddleboardingu możemy nie tylko pływać. Wiele osób wykorzystuje ją także do uprawiania jogi na wodzie.

– SUP jest najszybciej rozwijającym się sportem wodnym na świecie – zaznacza Edyta Kalarus z OSiR-u. – I nie ma tu znaczenia wiek czy kondycja. Ale zanim wypłyniemy w sezonie na jeziora, wymagane są trening, by nauczyć się odpowiedniej równowagi. A szkolenie, przeprowadzone na basenie pod nadzorem ratowników i instruktora, daje takie możliwości.

Szkolenie zostanie podzielone na dwie części: teoretycznej, wraz z omówieniem sprzętu oraz praktycznej, w tym zajęć na wodzie, mini pokazu zaawansowanych technik. Na koniec, dla chętnych – zawody.

– Zapewniamy sprzęt SUP i dużą dawkę zabawy. Wystarczy zabrać strój kąpielowy i dobry humor. Zapraszamy dzieci od lat 12 i dorosłych – zachęcają organizatorzy.

Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zapraszają na godziny: 12, 14 lub 16. Koszt: 10 zł od osoby. Zapisy: ci@osir.legnica.eu lub tel. 76 723-38-01.

Fot., źródło: OSiR Legnica.

Dodaj komentarz

*

code