Sukces młodych głogowskich filmowców

Międzyszkolna Sekcja Filmowa GIM TV wygrała V Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Zabytkomania”. Nagrodę dla autorów najlepszych filmów nawiązujących do odzyskania przez Polskę niepodległości twórcy odebrali podczas uroczystej gali w pałacu w Radziejowicach.

„Zabytkomania” to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń. Celem konkursu, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi, jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem.

Tegoroczna odsłona Konkursu była zatytułowana “Droga do wolności” i koncentrowała się na idei przedstawienia drogi Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 r. oraz budowania tożsamości narodowej. Organizatorem Konkursu jest Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) i jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

W konkursie ekipę z Głogowa reprezentowali: Mateusz Iżak (tekst oraz wokal), Bartosz Kochanowski (SP 14 w Głogowie), Dawid Szadkowski oraz Grzegorz Porębski, jednak podkreślić należy, że nasz teledysk jest pracą grupową wielu uczniów: Aleksandra Mihułka, Aleksandra Szymankiewicz (II LO w Głogowie), Julia Janiszewska, Aleksander Karbownik, Krzysztof Porębski, Ignacy Sobolewski, Nikola Woroniec (ZSTi O w Głogowie) oraz Patrycja Skoczylas (UWr). Opiekę nad zespołem i działaniami sprawowała Alicja Skoczylas.

źródło: SP3 Głogów, UM Głogów

Dodaj komentarz