Opublikowany: pt, Lip 3rd, 2020

Sukces bilardzisty już pierwszego dnia rywalizacji

Wiktor Fortuński z brązowym medalem w 8 bil w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Juniorów w Łodzi. Młody bilardzista z naszego miasta udowodnił po raz kolejny, że jego forma stale rośnie.

Wiktor Fortuński ma na swoim koncie wiele znakomitych występów w kraju i zagranicą, a także spełnione marzenie o kadrze narodowej, z którą w 2019 roku zdobył drużynowo złoty medal podczas mistrzostw juniorów Starego Kontynentu do lat 17. Indywidualnie najlepszy wynik podczas mistrzostw Europy osiągnął w 14.1, plasując się na 9 miejscu. W tym samym roku zawodnik UKS Baribal Zagłębia Lubin (uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie) został podwójnym medalistą XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w Bilard – Świętokrzyskie. Wiktor jest także dolnośląskim stypendystą. Młody reprezentant naszego miasta jest także mistrzem Polski Uczniowskich Klubów Sportowych – Kielce 2017.

Fot. Archiwum bilardzisty

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..