Czy studenci wrócą w mury uczelni?

Pierwszego września do szkolnej rzeczywistości po półrocznej przerwie wrócili uczniowie. Teraz to studenci zastanawiają się, czy nowy rok akademicki rozpocznie się w podobny sposób i czy zajęcia będą odbywały się stacjonarnie. Sprawdziliśmy, co na to uczelnie w regionie.

Rok szkolny właśnie się rozpoczął, a to oznacza ostatni miesiąc wakacji dla studentów i tegorocznych maturzystów. Ci ostatni mają jeszcze szansę na wybór kierunków. Rekrutacja, mimo trwającej pandemii, przebiega pomyśli lokalnych uczelni.

Nowi studenci wybierają kierunki i uczelnie, chociaż do końca nie wiedzą wciąż, w jakiej formie będą odbywały się zajęcia. Na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach usłyszeliśmy, że władze szykują się do stacjonarnego nauczania. Głogowski PWSZ czeka na rozporządzenie i ma nadzieję, że uda się choć praktyczne zajęcia prowadzić w placówce.

Decyzję co do dokładnej wizji kształcenia w głogowskiej uczelni poznać powinniśmy w ciągu najbliższych tygodni. Rekrutacja w przypadku obu placówek trwa do końca września lub początku października, a szczegóły znaleźć można na ich stronach internetowych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..