Studenci PWSZ w Legnicy będą świętować

Fot. arch. PWSZ w Legnicy
Fot. arch. PWSZ w Legnicy

Już w czwartek, 11 maja, rozpoczynają się juwenalia studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Będzie Wampiriada, obrady plenarne, turnieje, grill i oczywiście pochód. Finał na dziedzińcu uczelni uświetni swoim występem Kamil Bednarek.

To będzie doroczne święto, na które studenci legnickiej PWSZ czekają z wypiekami na twarzach. Władze szkoły zapraszają żaków na liczne wydarzenia, m.in. siatkarskie zabawy czy turniej oraz wieczór gier komputerowych. Już 11 maja Wampiriada, czyli zbiórka krwi i zapisy dawców szpiku, a dzień później – II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kultura i (sub)kultury w dobie Internetu” z występem Chóru Madrygał i obradami plenarnymi na temat twórczości Luisa Ferdinanda Celine’a i Fantomu Gwiezdnych Wojen. W przyszłą środę, 17 maja, wielkie grillowanie.

Fot. arch. PWSZ w Legnicy
Fot. arch. PWSZ w Legnicy

Gorąco zapowiadają się ostatnie dni święta żaków: 18 i 19 maja. Najpierw ulicami miasta przejdzie Legnicki Pochód Juwenaliowy, w tym roku pod hasłem: Dzieci Kwiaty. Tego samego dnia rozpocznie się zabawa w Sky Light Legnica – na plaży dachu Galerii Gwarnej – przy dźwiękach DJ-ów: MattDillar i Ruzz. W ostatni dzień juwenaliów na dziedzińcu PWSZ koncert, którego gwiazdą będzie Kamil Bednarek. Wejściówki na tę imprezę można kupić przez internet (Ticketpro) oraz w punktach sprzedaży stacjonarnej: Galeria Satyrykon w Rynku, Empik w Galerii Piastów, Media Markt, a także w samorządzie studenckim (pok. 27 w budynku A PWSZ). W przedsprzedaży kosztują 10 i 15 zł, a w dniu imprezy: 15 i 20 zł.

.

.

Dodaj komentarz