Opublikowany: pt, Lip 3rd, 2020

Strzały pod Jaworem (WIDEO)

Strzelnica sportowa w Grzegorzowie koło Jawora służy nie tylko amatorom i pasjonatom. To doskonałe miejsce dla strzeleckich szkoleń służb mundurowych – zapewnia aspirant sztabowy Rafał Sokołowski. Policjanci, funkcjonariusze Urzędu Celnego czy Służb Więziennych chętnie korzystają z zasobów tego miejsca na potrzeby regularnych szkoleń strzeleckich pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów. 

– Szkolenia programowe mają na celu przede wszystkim zmęczyć policjantów i pokazać jak się zachowują w sytuacji stresowej. W takich warunkach zdecydowanie inaczej oddaje się strzały z broni palnej.  Takie ćwiczenia dla funkcjonariuszy odbywają się co najmniej dwa razy w oku, dodatkowo odbywają się regularne strzelania z broni, która przypisana jest do służby, z broni centralnego zapłonu, w naszym przypadku gładko lufowych pistoletów i karabinków – mówi asp. szt. Rafał Sokołowski, instruktor wyszkolenia strzeleckiego. Jak się okazuje jaworska strzelnica jest doskonałym miejscem do tego typu ćwiczeń. Na obiekcie odbywają się też ćwiczenia dla patrolów z udziałem służbowych psów tropiących.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..