Strażacy będą walczyć z pożarami w Grecji

Osiemnaście zastępów straży pożarnej z terenu województwa dolnośląskiego wyruszyło do Grecji, aby tam pomóc w walce z pożarami lasów. W tej ekipie znalazło się pięciu strażaków z komendy w Głogowie.

W minioną sobotę do głogowskich strażaków dotarła dyspozycja z komendy głównej o powołaniu jednostki ratowniczo-gaśniczej do wyjazdowej misji gaszenia pożarów w Grecji. Osiemnaście zastępów z całego województwa zebrało się we Wrocławiu i wyruszyło tego samego dnia o godzinie szesnastej. – Pięciu strażaków w ramach modułu gaśniczego GFFFV Wrocław. Jest to moduł gaszenia pożarów lasów i pożarów wielkopowierzchniowych z użyciem pojazdów. Składa się z zastępów ratowniczych państwowej straży pożarnej. W kraju mamy 6 takich modułów, w tym jeden we Wrocławiu. – mówi Tomasz Michalski, oficer prasowy KP PSP w Głogowie.

Polscy strażacy będą w oparciu o swoje doświadczenie pomagać Grekom, którzy od jakiegoś czasu walczą z ogromnymi pożarami lasów. – Każdy moduł jest samowystarczalny, czyli po za typowym sprzętem gaśniczym używanym do pożarów lasów, strażacy dysponują też zapleczem logistycznym, namiotami, kuchnią polową, centrum łączności i wszystkim co jest potrzebne do rozbicia tymczasowej bazy strażaków w terenie. – dodaje Tomasz Michalski.

Trudno dzisiaj dokładnie powiedzieć, jak długo potrwa misja strażaków. Wstępne informacje wskazują, że do kraju wrócą 23 sierpnia.

Dodaj komentarz