Straciła głowę dla amerykańskiego żołnierza

Zakochana legniczanka straciła ponad 170 tys zł. Przelew robiła dla amerykańskiego żołnierza, który pisał do Niej z misji z Syrii. Mężczyzna okazał się oszustem, a kobieta straciła oszczędności życia. Policja przestrzega przed takimi sytuacjami.

 

Oszustwo na tak zwanego “amerykańskiego żołnierza” to nie pierwszy taki przypadek naszym regionie. W sierpniu 2019 roku mieszkanka Prochowic straciła ponad 40 tys zł. „Amerykański żołnierz” próbował namówić kobietę żeby przelała pozostałą część pieniędzy. Nie zrobiła tego, a o całym zdarzeniu opowiedziała swojemu mężowi, który uświadomił ją, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszusta. Tym razem 48-letnia legniczanka przelała oszustowi z Ameryki ponad 170 tys zł. Kobieta od kilku tygodni korespondowała z mężczyzna, który podawał się za przebywającego na misji w Afganistanie żołnierza.

Mężczyzna wzbudzał w kobiecie litość, obiecując, że zwróci jej wszystkie pieniądze. Kilka dni temu 48-latka ponownie przelała 81 tys. złotych, po czym otrzymała wiadomość od rzekomego banku mężczyzny, że ten chce jej przelać wszystkie środki ze swojego konta, ale ta musi wpłacić kolejne 300,000 dolarów, żeby uwolnić zablokowaną transakcję przez FBI. Kiedy Legniczanka nie otrzymała żadnych środków, sprawę zgłosiła na policję.

Osoby, które podają się za “amerykańskiego żołnierza” korzystają z popularnych portali randkowych.
Na swoje ofiary polują kilka miesięcy. Policja apeluje aby być ostrożnym, nie ufać żołnierzom czy lekarzom z zagranicy. Nasze podejrzenia powinny w szczególności wzbudzić osoby, które oczekują od nas przekazania pieniędzy lub kosztownych przedmiotów. Policja ustala osoby, które są zamieszane w te oszustwo, za które grozi do 8 lat więzienia.

więcej w materiale filmowym

 

Dodaj komentarz

*

code