Stawiają światła, ma być bezpieczniej

Przy ulicy Hutniczej w Lubinie trwa montaż sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych. Po serii potrąceń w tym miejscu, zdecydowano, że sygnalizacja jest konieczna. Zostanie uruchomiona na początku grudnia.

Do ostatniego potrącenia pieszego na tym przejściu doszło 5 listopada. Ucierpiała babcia z wnuczkiem. Na szczęście tym razem nic poważnego im się nie stało, ale w tym miejscu doszło już do kilku śmiertelnych potrąceń. Ten odcinek drogi jest długi i szeroki, dlatego też niektórzy kierowcy pozwalają sobie na mocniejsze przyciśnięcie gazu. Sygnalizacja świetlna, która właśnie jest instalowana ma temu zapobiec.

Przystępujemy już do realizacji tego zadania. Sygnalizacja świetlna dla pieszych zostanie uruchomiona początkiem grudnia bieżącego roku – mówi Ryszard Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Montaż sygnalizacji świetlnej ma przebiegać bez większych utrudnień dla kierowców.

Przewidujemy, że ruch będzie odbywał się płynnie aczkolwiek przewidujemy również chwilowe utrudnienia na jednym z pasów w sytuacji, kiedy będziemy wykonywać prace montażowe już samych słupów – dodaje naczelnik Dąbrowski.

Budowa sygnalizacji świetlnej to koszt prawie 400 tysięcy złotych. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 200 tysięcy złotych. Resztę dołoży z własnego budżetu.

Dodaj komentarz

*

code