Start pokonany. Czas na „Świętą Wojnę”!

Na trudnym terenie w Elblągu piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pokonały miejscowy Start 22:21, wygrywając do przerwy 13:10. Lubinianki prowadziły od początku do końca spotkania. W najbliższy czwartek Miedziowe w hicie PGNiG Superligi podejmować będą Perłę Lublin.

Dwa pierwsze trafienia były autorstwa skrzydłowych – Kingi Grzyb i Adrianny Górnej, a kolejną bramkę dołożyła Małgorzata Mączka. Wynik po stronie Startu otworzyła w szóstej minucie Katarzyna Cygan, chwilę później elblążanki złapały kontakt, ale na odpowiedź Miedziowych nie trzeba było długo czekać. Kolejne ataki skutecznie kończyła Kinga Grzyb i Adrianna Górna i przed upływem kwadransa, przy stanie 3:6, o czas dla swojej drużyny poprosił Andrzej Niewrzawa. Gospodynie się zatrzymały i nawet wskazówki trenera nie pomogły zbyt wiele. Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin jeszcze odskoczyły rywalkom, prowadząc w siedemnastej minucie 8:3. Z biegiem czasu rywalki zaczęły grać lepiej, poprawiły obronę i przed przerwą zmniejszyły straty do trzech trafień.

To jednak lubinianki były stroną przeważającą, a już w pierwszej akcji drugiej połowy zdobyły piękną bramkę po wrzutce. Pierwsze minuty po zmianie stron należały do podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, ale kolejne fragmenty lepszej gry pozwoliły miejscowym na zmniejszenie strat z czterech do dwóch bramek w 42. minucie. Do końca meczu trwała wymiana ciosów i chociaż cały czas na prowadzeniu były Miedziowe, to Start naciskał. Minutę przed końcem było 20:22 i dwie minuty kary otrzymała Małgorzata Mączka. Kilkanaście sekund później kontaktową bramkę zdobyła Katarzyna Cygan, a o czas poprosiła Bożena Karkut. W ostatnich 18 sekundach nikt bramki już nie rzucił i Metraco Zagłębie mogło się cieszyć z ważnej wygranej na trudnym terenie.

EKS Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 21:22 (10:13)

Start: Orowicz, Pająk – Dronzikowska 3, Trbović 7, Cygan 3, Pękała 1, Shupyk 4, Yashchuk, Szulc, Kaczmarek 2, Rancic 1, Stapurewicz.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Górna 5, Grzyb 7, Mączka 6, Milojević 2, Pielesz 1, Zawistowska, Galińska, Buklarewicz, Trawczyńska, Hartman, Matieli 1, Noga, Belmas, Ważna.