Opublikowany: pon, Mar 30th, 2020

Starostwo Powiatowe w Lubinie zakmnięte!

Lubińskie Starostwo Powiatowe ponownie zmienia zasady funkcjonowania. – Podjąłem decyzję o zamknięciu Starostwa – informuje na swoim Facebooku starosta Adam Myrda. – To nie znaczy, że nie będzie funkcjonować, będzie, ale na innych zasadach – mówi.

Starostwo nowe zasady wprowadza już od dzisiaj, czyli  od poniedziałku 30 marca. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa wszelkie sprawy z zakresu działania wszystkich komórek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Lubinie będą realizowane w formie korespondencyjnej za pośrednictwem Poczty Polskiej lub platformy ePUAP.

Informujemy również, że wizyty umówione zostają anulowane.

– Niestety, ludzie nie za bardzo chcą zrozumieć, że zbiorowiska, duża grupa osób jest większym zagrożeniem. 26 marca do Biura Komunikacji o godzinie 12 przybyło aż 80 osób. Szanujmy siebie i innych. Nic nie załatwimy, jeżeli Starostwo Powiatowe zostanie zamknięte ze względu na kwarantannę – dodaje starosta, zapewniając, że nikt nie zostanie ukarany jeśli zarejestruje samochód później niż mówią przepisy, ponieważ w związku z epidemią koronawirusa będzie to traktowane jako siła wyższa w rozumieniu Kodeksu Postępowania Administracyjnego wyłączająca odpowiedzialność z tytułu dokonanego naruszenia. – W tych trudnych czasach proszę o rozsądek i rozwagę. Jeśli możesz, zostań w domu – apeluje.

Co ważne, również z Biurem Komunikacji Starostwa będzie można się kontaktować tylko za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub ePUAP. W ten sposób załatwiane będą: rejestracja pojazdów, zgłoszenia nabycia/zbycia pojazdów czy wnioski o wydanie prawa jazdy.

Osoby składające wnioski powinny przygotować dokumentację zgodnie z wymaganiami zamieszczonymi na www.powiat-lubin.bip.gov.pl w menu użytkownika w zakładce Załatwianie spraw wg Departamentów Biuro Komunikacji Karty Informacyjne oraz Wnioski.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: rejestracja pojazdów – 76 746 71 59, prawa jazdy i dowody rejestracyjne – 76 746 71 18, kierownik Biura Komunikacji – 76 746 71 08.

Numery telefonów do wszystkich wydziałów i biur Starostwa Powiatowego można znaleźć na stronie internetowej www.powiat-lubin.pl/download/bip/linki/telefony.pdf

Korespondencję można kierować na adres: Starostwo Powiatowe, ul. Kilińskiego 12b, 59-300 Lubin lub na maila: starostwo@powiat-lubin.pl. Można się również kontaktować poprzez platformę ePUAP.

W zależności od rodzaju załatwianych spraw wszelkie wnioski i informacje dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.powiat-lubin.bip.gov.pl. Informacje na temat zmian w funkcjonowaniu Starostwa będą aktualizowane na bieżąco.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..