Opublikowany: śr, Lis 14th, 2018

Stadion z nagłośnieniem za pół miliona

Władze Legnicy rozstrzygnęły przetarg na dostawę i montaż nowoczesnego nagłośnienia na stadionie im. Orła Białego. Prace, które wykona firma Net Service mają pochłonąć ok. 538 tys. zł.

– W ramach tego zadania firma Next Service dostarczy i zamontuje zestawy głośnikowe, wzmacniacze mocy, cyfrowe konsolety foniczne, aktywne monitory odsłuchowe, mikrofony bezprzewodowe, rejestrator dźwięku i inne. Dzięki innowacyjności jakość dźwięku będzie porównywalna z tą na największych krajowych stadionach – przekonuje Zygmunt Mułek z legnickiego magistratu.

Inwestycja w system nagłośnienia jest kolejną, która unowocześni stadion w legnickim parku Miejskim. Wcześniej modernizowano tu m.in. kabiny komentatorskie, w których pojawiła się klimatyzacja i folia przeciwsłoneczna.

– Rozbudowano system multimedialny do obsługi telebimu. Na trybunie A zainstalowano dwie dodatkowe kamery monitoringu, a trzecią przy wjeździe na stadion. Kolejne pięć kamer umieszczono w kabinach kasowych. W sumie monitoring stadionowy liczy 30 kamer – wylicza Mułek – Odnowiono szatnie piłkarzy Miedzi i gości. Ustawiono w nich 50 nowych mebli, szafek z ławkami. Na trybunie A zainstalowano system TRACAB, składający się z sześciu kamer. Dzięki niemu m.in. widzowie oglądający spotkania Ekstraklasy mogą obejrzeć różne statystyki meczowe w atrakcyjnej formie graficznej. Jest on także przydatny szkoleniowcom naszej drużyny – dodaje urzędnik.

Oceną działań inwestycyjnych na stadionie jest wyróżnienie od Polskiego Związku Piłki Nożnej, który docenił rozwój infrastruktury na obiekcie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..