Opublikowany: nie, Cze 11th, 2017

Stachuriada coraz bliżej

Stachuriada 2015 (fot. UG Kotla)

Maciej Maleńczuk będzie gwiazdą tegorocznej Stachuriady. Poświęcona pamięci Edwarda Stachury dwudniowa zabawa jak tradycyjnie zorganizowana zostanie na polanie leśnej w podgłogowskich Grochowicach.

Nieprzypadkowo Stachuriada organizowana jest w tym miejscu. Artysta w latach 60. często bowiem odwiedzał ziemię głogowską, a w Grochowicach na krótko zamieszkał i tu pracował. Notatki z tego czasu wykorzystał w pracy nad powieścią “Siekierezada albo Zima leśnych ludzi”.

Stachuriada rozpocznie się 23 czerwca. Chociaż dla niektórych miłośników twórczości “Steda” to rzecz kontrowersyjna, w tym roku na polanę ponownie przyjadą dumni posiadacze jednośladów. Obok uczestników MotoStachuriady w Grochowicach bawić się będą miłośnicy muzyki i poezji śpiewanej. Na scenie wystąpi m.in. Bartas Szymoniak. O północy rozpocznie się IV Nocny Turniej Jednego Wiersza, a po nim Nocne Stedogranie przy ognisku.

W sobotnim programie znalazł się Turniej Cięcia i Rąbania Drewna “Siekierezada” i parada motocykli. Od godziny 18 na polanę wróci muzyka w wykonaniu laureatów Przeglądu Piosenki Poetyckiej oraz zespołów Leniwiec i Lubelska Federacja Bardów. O 22.30 na scenie pojawi się Maciej Maleńczuk.

Głogowska komunikacja miejska zapewnia bezpłatny dojazd do Grochowic. Autobus wyruszy z pętli przy ul. Henryka Brodatego, przejedzie przez ul. Gwiaździstą, Bramę Brzostowską, Moszowice, Sobczyce, Kotlę i dotrze do Grochowic. W piątek odjazd zaplanowany jest na godzinę 19, w sobotę – 18.30. W powrotną drogę do Głogowa odjedzie o godz. 1.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..