Opublikowany: sob, Maj 30th, 2020

Stachuriada będzie, ale w Internecie

Koniec czerwca w Grochowicach zazwyczaj oznaczał nastrojowy klimat “pod wielkim dachem nieba”. Tym razem Stachuriada musi jednak przenieść się do sieci. To z powodu pandemii koronawirusa.

Gmina Kotla oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu z powodu pandemii musiało zareagować i przenieść Stachuriadę do sieci. Główne gwiazdy, które miały wystąpić w ostatni weekend czerwca, pojawią się dopiero za rok. Organizatorzy nie rezygnują jednak z XV Przeglądu Piosenki Poetyckiej ,,Wyśpiewać Poezję” i odbędzie się on online 26 czerwca.

– Do 15 czerwca chętni uczestnicy, którzy ukończyli 16 lat, muszą wysłać nagrany film, nie dłuższy niż 8 minut, na którym będą dwa utwory – informuje Iwona Adamczak, dyrektor ośrodka kultury w Kotli.

Adres, na który można wysyłać zgłoszenia oraz pełny regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej GOKiS i Gminy Kotla. Emisja konkursu zaplanowana jest na 26 czerwca, za pośrednictwem profili na Facebooku: Stachuriada Grochowice i Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Pula nagród w konkursie to 12 tysięcy złotych.

Dzień później, w sobotę, również za pośrednictwem Internetu, będzie można obejrzeć koncert ubiegłorocznej laureatki Ani Kaltbach oraz koncert zespołu „U studni”, który nagrany zostanie na polanie, a potem wyemitowany online.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..