Sprzedawał podróbki w internecie

Internet może być dobrym miejscem na reklamę własnej działalności i pozyskiwanie nowych klientów. Pod warunkiem, że jest to działalność zgodna z prawem.

Takim rekinem biznesu postanowił zostać 41-letni głogowianin, który sprzedawał w sieci odzież i kosmetyki. Problem w tym, że oferowane przez niego towary z logami znanych marek miały podrobione znakami handlowe.

– Mężczyzna wystawiał do sprzedaży odzież i kosmetyki oznakowane zastrzeżonymi znakami towarowymi. Proceder prowadzony był za pośrednictwem popularnych portali sprzedaży. Niska cena oraz jakość wskazywały na to , że są to podróbki oryginalnych i markowych wyrobów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili w sumie 145 par skarpet i 17 sztuk perfum – mówi oficer prasowy głogowskiej policji Bogdan Kaleta. 

Teraz internetowemu biznesmenowi grozi surowa kara.

Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna – dodaje Bogdan Kaleta.

W przypadku wprowadzania do obrotu znacznych ilości podrabianego towaru kara wzrasta nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..