Opublikowany: czw, Gru 5th, 2019

Spotkają się, by mówić o scaleniu gruntów w Brunowie

Już dziś o godz. 16 w świetlicy wiejskiej w Brunowie uczestnicy scalenia gruntów z Brunowa oraz części wsi Żabice poznają wstępne postanowienia o wszczęciu postępowania.

Powiat polkowicki realizuje przedsięwzięcie “Scalenie gruntów wsi Brunów, gmina Chocianów, powiat polkowicki”. Dzisiejsze spotaknie będzie pierwszym, w którym wezmą udział zainteresowani właściciele gruntów. Urzędników z powiatu zapraszają na godz. 16 do świetlicy w Brunowie.

Warto przypomnieć, że zadanie to powiat wykona w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Brunów to druga miejscowość w gminie, której mieszkańcy opowiedzieli się za uporządkowaniem swoich terenów. Proces obejmie ok. 1 tys. hektarów gruntów rolnych oraz leśnych, a łączna kwota przeznaczona na ten cel to ok. 10 mln zł. Przeszło 7 mln z tej sumy trafi na tzw. zagospodarowanie poscaleniowe.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..