Opublikowany: pt, Cze 26th, 2020

Spokojnie, to tylko awaria… (FOTO, WIDEO)

W Jaworze funkcjonują trzy strzeżone przejazdy kolejowe. Są nowoczesne i monitorowane, jednak często ulegają awarii. Zdezorientowani kierowcy często dzwonią na policję o pomoc w organizacji ruchu, bo teoretycznie podczas włączonych świateł ostrzegawczych na przejazd nie wolno wjechać autem. Zdarza się, że jedna z rogatek się nie podniesie i pojazdy próbują je ominąć. Taka sytuacja miała miejsce dzisiaj w godzinach porannych na Alei Wojska Polskiego.

O porannej awarii poinformowała policję osoba dyżurna z Jaworskiej stacji kolei. Do czasu przyjazdu serwisu z Jaworzyny Śląskiej przez kilkadziesiąt minut ruchem przy przejeździe kierowali funkcjonariusze drogówki. Pracy było sporo, bo jaworzanie z Osiedla Słowiańskiego udawali się do pracy a i w rozkładzie jazdy pociągów przewidziane były połączenia. Szynobus Kolei Dolnośląskich zwalniał w tym miejscu do minimum i podawał sygnały dźwiękowe. Awaria nie miała wpływu na opóźnienia połączeń. Około godz. 7 na miejsce przybył technik. Naprawa, przywrócenie systemu sygnalizacji i sprawdzenie trwało… dwie minuty.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..