Sparingowa wygrana szczypiornistów

Szczypiorniści Zagłębia rozegrali mecz sparingowy z derbowym rywalem, Chrobrym. Lubinianie wygrali w Głogowie 34:31 (17:16).

Lubinianie zaczęli od mocnego uderzenia i po sześciu minutach prowadzili już 6:1. Gospodarze szybko się otrząsnęli i przed upływem 20. minuty doprowadzili do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Miedziowych. W drugiej trwała wyrównana walka, jednak ze wskazaniem na podopiecznych Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera. Minutę przed końcem było tylko 32:31, ale bramki będącego w strzeleckiej formie Romana Czyczykało i Marcela Sroczyka dało Zagłębiu zwycięstwo w hali Ryszarda Matuszaka w Głogowie.

Rozgrywki PGNiG Superliga wznawia już za tydzień. Zawodników Zagłębia czeka wyjazdowy mecz z Arką Gdynia. Derbowe spotkanie z Chrobrym w ramach ligi odbędzie się w hali RCS w Lubinie na początku marca.

SPR Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 31:34 (16:17)

Chrobry: Stachera, Kapela – Bartczak , Babicz 2, Orpik 2, Wawrzyniak 4, Sadowski 5, Bekisz , Rydz 1, Czapla 2, Kubała 4, Makowiejew 6, Tylutki 2, Warmijak, Biegaj, Klinger 2, Więdłocha 1.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz, Byczek – Czyczykało 5, Dawydzik 5, Gębala 1, Kużdeba, Moryń 3, Mrozowicz 4, Pawlaczyk 4, Sroczyk 2, Szymyślk 6, Stankiewicz 3, Pietruszko 1.