Śmiertelny wypadek pod Kawicami (WIDEO)

Jedna osoba zmarła wskutek czołowego zderzenia, do jakiego doszło dziś na wysokości wsi Kawice w gminie Prochowice. Inny uczestnik zdarzenia został przewieziony pogotowiem lotniczym do legnickiego szpitala. W sumie ucierpiało 6 osób. Droga jest zablokowana.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca fiata ducato, jadąc w kierunku Prochowic od Środy Śląskiej, zjechał na przeciwległy pas ruchu. W tym czasie od strony Prochowic nadjeżdżał citroen berlingo. Widząc, że ducato zjeżdża na jego pas, odbił na przeciwległy pas ruchu. Tymczasem kierowca ducato wracał na swój pas i w ten sposób czołowo zderzył się z citroenem.

– W wyniku zdarzenia kierujący fiatem ducato trafił do szpitala z obrażeniami. Jeden z pasażerów citroena poniósł śmierć na miejscu, drugi został przetransportowany pogotowiem lotniczym do legnickiego szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. W sumie karetkami do szpitala zostało przewiezionych 5 osób – relacjonuje asp. szt. Jarosław Kamiński z legnickiej policji.

DK 94 jest obecnie zablokowana. Ten stan ma się utrzymać jeszcze przez ok. godzinę. Obecni na miejscu policjanci wyznaczyli objazdy. Działa tam grupa procesowa z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu ruchu drogowego, którzy mają ustalić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz