Śmiertelny wypadek na DK 3 koło Polkowic. Droga zablokowana

Jedna osoba zginęła w wypadku, do jakiego doszło dziś wieczorem na drodze krajowej nr 3 za Polkowicami w kierunku Zielonej Góry.

Wypadek wydarzył się w rejonie zjazdu z “trójki” na tzw. serwisówkę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący fordem chciał zmienić pas ruchu z lewego na prawy. Podczas tego manewru uderzył w busa, odbił się od niego i uderzył w barierkę ochronną znajdującą się po drugiej stronie, a potem w samochód ciężarowy.

– Zginął pasażer forda, 55-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego – powiedział nam Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice.

Jak dodał, kierujący fordem został przewieziony do głogowskiego szpitala. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Pobrano mu krew do badania.

Na miejscu nadal trwają czynności. Są utrudnienia w ruchu. Jadący w kierunku Zielonej Góry powinni kierować się objazdem przez Polkowice Dolne w kierunku Sieroszowic, aż do skrzyżowania DK 3 z DK 12.

Fot. KPP Polkowice

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..