Śmiertelne wypadki na mapie

Mimo trwającej wciąż pandemii koronawirusa Polacy tłumnie ruszyli na wakacje. Policja apeluje, aby nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Wciąż dochodzi bowiem do wielu wypadków.

Tylko w ciągu ostatniej doby na polskich drogach doszło do pięciu wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Od początku wakacji było takiż aż trzydzieści. Stąd wyraźny apel mundurowych.

– Cały czas apelujemy o ostrożność i zachowanie rozsądku. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy warunki atmosferyczne często zachęcają kierowców do naciśnięcia mocniej gazu. To jest bardzo złudne, bo większość wypadków zdarza się właśnie przy idealnych wręcz warunkach – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji.

Kolejny raz Komenda Główna Policji uruchomiła aplikację z mapą, która pokazuje miejsca śmiertelnych wypadków. Ma ona uświadomić kierowcom, jak niewiele brakuje do tragedii.

– Mapa jest każdego dnia aktualizowana i możemy zobaczyć, jak tragiczne żniwo zbiera właśnie jazda bez wyobraźni. Takie wypadki zdarzają się niemal codziennie na polskich drogach. Warto obserwować mapę i wyciągać z tego wnioski – opisuje Kaleta.

Na razie na mapie wypadków śmiertelnych nie ma miasta z naszego regionu. Miejmy nadzieję, że tak zostanie do końca wakacji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..