Opublikowany: śr, Sie 14th, 2019

Skradziony peugeot w rękach policji

Nawet 10-letnia odsiadka grozi 25-latkowi, który został zatrzymany za kradzież samochodu marki Peugeot. Jak się okazało, mężczyzna był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

O kradzieży legniccy policjanci dowiedzieli się od właściciela, który zaparkował swój samochód przy ul. Wrocławskiej. Gdy tylko zorientował się, że jego peugeot zniknął, zgłosił ten fakt na policję, jako datę kradzieży wskazując okres między 10, a 11 sierpnia.

– Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu błyskawicznie przystąpili do poszukiwania pojazdu oraz osób odpowiedzialnych za jego kradzież. W wyniku intensywnej pracy ustalili miejsce, w którym złodziej pozostawił samochód. Po kilkugodzinnej obserwacji, kryminalni zauważyli w pobliżu wytypowanego miejsca, dobrze im znanego mężczyznę. Sprawca wpadł w przygotowaną zasadzkę w momencie, gdy próbował wejść do garażu – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Jak się okazało, zatrzymany to 25-letni legniczanin. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest poszukiwany, celem odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności.

– Legniczanin trafił prosto do policyjnego aresztu. Po usłyszeniu zarzutu, zostanie przetransportowany do zakładu karnego, gdzie “odsiedzi” zaległą karę. Skradzione auto wróciło już do właściciela – uzupełnia mł. asp. Ekiert.

Za kradzież z włamaniem 25-latkowi grozi teraz nawet 10-letni pobyt w więziennej celi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..