Składy komisji wyborczych już ustalone

W 49 obwodowych komisjach wyborczych w Lubinie pracować będzie łącznie 318 członków – komisarz wyborczy ustalił właśnie skład komisji na czas wyborów prezydenckich. Głosowanie odbędzie się 28 czerwca.

Wszystkie komitety wyborcze zgłosiły swoich kandydatów do komisji wyborczych w Lubinie. Łącznie zarejestrowano 212 członków. – Dodatkowo zgłosiło się tzw. 106 kandydatów indywidualnych. Łącznie do rozdysponowania w 49 obwodowych komisjach wyborczych było zatem 318 kandydatów – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Po zmianach, jakie wprowadził rząd, wystarczyło, by w komisjach zasiadało troje członków. – Dla nas to zdecydowanie zbyt mała liczba osób w stosunku do listy wyborców, których muszą obsłużyć. Tym samym – ostateczną decyzja komisarza wyborczego – ustalono liczbę członków w komisjach od 5 do 8 osób, w zależności od liczby osób uprawnionych do głosowania w danym lokalu – tłumaczy Marcelina Falkiewicz.

Przypomnijmy, że podczas wyborów 28 czerwca, wybierać będziemy nową głowę państwa. Oprócz obecnego prezydenta Andrzeja Dudy z PiS, zgłosiło się jeszcze dziesięciu innych kandydatów (alfabetycznie):

Robert Biedroń, 44 lata, członek Wiosny Roberta Biedronia;

Krzysztof Bosak, 38 lat, członek Konfederacji Wolność i Niepodległość;

Szymon Hołownia, 43 lata, bezpartyjny;

Marek Jakubiak, 61 lat, członek Federacji dla Rzeczpospolitej;

Władysław Kosiniak-Kamysz, 38 lat, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego;

Mirosław Piotrowski, 54 lata, członek Ruchu prawdziwej Europy – Europa Christi;

Paweł Tanajno, 44 lata, bezpartyjny;

Rafał Trzaskowski, 48 lat, członek Platformy Obywatelskiej RP;

Waldemar Witkowski, 66 lat, członek Unii Pracy;

Stanisław Żółtek, 64 lata, członek Kongresu Nowej Prawicy oraz Polexitu.

Lubinianie głosować będą w 49 komisjach wyborczych, miejsce, w którym głosujemy zależne jest od naszego meldunku. Swój lokal wyborczy możemy sprawdzić TUTAJ.

Dodaj komentarz

*

code