Skandal w legnickim OZPN! Związek wydaje nieważne orzeczenia

20170318_FA_PA105W czwartek w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Legnicy zebrał się Wydział Gier OZPN, który rozpatrzył m.in. sprawę dotyczącą spotkania pomiędzy Lechią Rokitnica a LZS-em Lipa. Organ też ten wydał zawiadomienie, które z prawnego punktu widzenia jest… nieważne.

Spotkanie pomiędzy Lechią a LZS-em Lipą miało zostać rozegrane 30 kwietnia 2017 roku w Rokitnicy. Na boisku zameldowały się obie drużyny, gospodarze przygotowali boisko, ale tuż przed meczem pojawiły się wątpliwości dotyczące badań lekarskich. Spotkanie się nie odbyło, a o dalszych losach zadecydować miał Wydział Gier OZPN, który wczoraj wydał w tej sprawie oświadczenie.

18485716_822814797867137_2462386774042748440_nOświadczenie to z prawnego punktu widzenia można jednak uznać za… nieważne. Wszystko dlatego, że Przewodniczący Wydziału Gier OZPN w Legnicy nie zna organu odwoławczego od swoich decyzji. W zawiadomieniu czytamy, że odwołać od decyzji można się w „Okręgowej Komisji Odwoławczej przy DZPN we Wrocławiu”. Problem w tym, że taka komisja nie istnieje.

– Zgodnie ze Statutem Dolnośląskiego ZPN oraz Regulaminem Rozgrywek na sezon 2016/2017 wszelkie odwołania dotyczące orzeczeń Wydziałów Gier lub Dyscypliny, w tym również OZPN Legnica, mogą być zaskarżane do Komisji Odwoławczej Dolnośląskiego ZPN. Przesłane do klubów zawiadomienie zawiera błędne wskazanie organu odwoławczego i zgodnie z prawem nie jest skuteczne. Kluby wprowadzone w błąd mają prawo domagać się prawidłowego powiadomienia co do możliwości odwołania, a Komisja Odwoławcza nie musi uwzględniać przesłanych odwołań – komentuje Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak przekonuje Padewski, niewykluczone, że DZPN rozpocznie postępowanie z urzędu przeciwko Wydziałowi Gier OZPN Legnica. Wszystko dlatego, że łamany jest regulamin.

– Komisja Odwoławcza Dolnośląskiego ZPN pouczy WG OZPN Legnica co do prawidłowości wskazań właściwego organu odwoławczego. Jednocześnie należy zaznaczyć, że wcześniejsze zawiadomienia klubów przez Wydział Gier nie stanowią prawidłowego i skutecznego powiadomienia klubów o możliwości odwołania się od decyzji tego Wydziału. Komisja Odwoławcza poprosi Wydział Gier o przesłanie wszystkich orzeczeń celem zweryfikowania ich oraz stwierdzenia, czy kluby należące Dolnośląskiego ZPN nie poniosły z tytułu błędnych zapisów jakichkolwiek uszczerbków weryfikacyjnych – dodaje prezes Padewski.

Pozostaje więc tylko pytanie, ile takich orzeczeń Wydział Gier przy OZPN Legnica wystawił wstecz. Wszystko wskazuje na to, że wszystkie kluby, przeciwko którym zostały takie dokumenty wystawione, mogą skutecznie je zaskarżać. O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy dziś Okręgowy Związek Piłki Nożnej i czekamy na wiadomość zwrotną. Gdy tylko ją otrzymamy, niezwłocznie wrócimy do tematu.

  1. W końcu ktoś się zabrał za ten śmieszny OZPN! Ciągłe mydlenie oczu tylko prezesom a tak naprawdę z roku na rok coraz gorzej! A co ze sprawą Lusiny? trzeci walkower za brak rozegrania meczu a Ci dalej mają pozwolenie na narażanie na koszta!

Dodaj komentarz

*

code